Elektromobilność na stacji paliw

Elektromobilność na stacji paliw

Na początku 2018 roku weszła w życie Ustawa o Elektromobilności i na naszych oczach rozpoczęła się "zeroemisyjna rewolucja" w transporcie samochodowym.

Do 2020 roku w Polsce ma powstać 6000 stacji ładowania samochodów elektrycznych i 400 szybkich ładowarek. W ramach licznych zwolnień podatkowych auta elektryczne i hybrydy z możliwością ładowania plug-in można nabywać bez akcyzy, a przedsiębiorcy mogą  dokonać większych  odpisów amortyzacyjnych. Kierowcy samochodów elektrycznych mogą korzystać z buspasów i darmowych miejsc parkingowych. Posiadacze pojazdów elektrycznych jako nieliczni będą mogli wjeżdżać do stref czystego transportu, ustanawianych przez samorządy w centrach miast.

Zgłoś udział

Zmiana świadomości ekologicznej społeczeństwa w walce ze smogiem i szkodliwą emisją tlenków azotu oraz natężeniem hałasu w miastach spowoduje stopniowe przesiadanie się kierowców do pojazdów zero- i niskoemisyjnych. Dla wielu kierowców ważny będzie aspekt podążania za światowymi trendami i nowinkami technicznymi a także, co najważniejsze, znacznie mniejsze koszty eksploatacji i bieżących napraw samochodu. W nowej ustawie został zniesiony obowiązek pozwolenia na budowę i posiadania koncesji na sprzedaż energii elektrycznej dla inwestorów, którzy zdecydują się uruchomić stacje i świadczyć usługi ładowania samochodów elektrycznych.


Dzięki uruchomieniu Funduszu Niskoemisyjnego Transportu będzie można skorzystać ze środków na budowę infrastruktury ładowania, a w niedalekiej przyszłości  sięgnąć po instrumenty  wsparcia zakupowego dla osób nabywających auta elektryczne. Dzięki leasingowi operacyjnemu i finansowemu włąciciele stacj w dogodny sposób mogą sinansować budowę punktów ładowania.


Wszystkich zainteresowanych właścicieli stacji, którzy chcą przyłączyć się do elektromobilnej rewolucji, zapraszamy do odwiedzenia Strefy Elektromobilności podczas edycji 2018 Międzynarodowych Targów Paliwowych "Stacja i Biznes Przyszłości"!

strefa elektromobilnosci

 

Tak było podczas edycji 2017 Międzynarodowych Targów Paliwowych "Stacja i Biznes Przyszłości" w strefie elektromobilności!

Galeria