Elektromobilność na stacji paliw

Elektromobilność na stacji paliw

strefa elektromobilnosci

Na początku 2018 roku weszła w życie Ustawa o Elektromobilności i na naszych oczach rozpoczęła się "zeroemisyjna rewolucja" w transporcie samochodowym.

elektro1Do 2020 roku w Polsce ma powstać 6000 stacji ładowania samochodów elektrycznych i 400 szybkich ładowarek. W ramach licznych zwolnień podatkowych auta elektryczne i hybrydy z możliwością ładowania plug-in można nabywać bez akcyzy, a przedsiębiorcy mogą  dokonać większych  odpisów amortyzacyjnych. Kierowcy samochodów elektrycznych mogą korzystać z buspasów i darmowych miejsc parkingowych. Posiadacze pojazdów elektrycznych jako nieliczni będą mogli wjeżdżać do stref czystego transportu, ustanawianych przez samorządy w centrach miast.

elektro4Zmiana świadomości ekologicznej społeczeństwa w walce ze smogiem i szkodliwą emisją tlenków azotu oraz natężeniem hałasu w miastach spowoduje stopniowe przesiadanie się kierowców do pojazdów zero- i niskoemisyjnych. Dla wielu kierowców ważny będzie aspekt podążania za światowymi trendami i nowinkami technicznymi a także, co najważniejsze, znacznie mniejsze koszty eksploatacji i bieżących napraw samochodu. W nowej ustawie został zniesiony obowiązek pozwolenia na budowę i posiadania koncesji na sprzedaż energii elektrycznej dla inwestorów, którzy zdecydują się uruchomić stacje i świadczyć usługi ładowania samochodów elektrycznych.


elektro5Dzięki uruchomieniu Funduszu Niskoemisyjnego Transportu będzie można skorzystać ze środków na budowę infrastruktury ładowania, a w niedalekiej przyszłości  sięgnąć po instrumenty  wsparcia zakupowego dla osób nabywających auta elektryczne. Dzięki leasingowi operacyjnemu i finansowemu właściciele stacji w dogodny sposób mogą sfinansować budowę punktów ładowania.

Właściciele stacji paliw często z uwagą śledzą doniesienia nt. postępów elektromobilności, zastanawiając się, czy warto włączyć ładowanie aut do swojej oferty, ile to kosztuje, kiedy się zwróci, czy można na tym zarobić? Dlatego właśnie, przy okazji zwiedzania Międzynarodowych Targów Paliwowych "Stacja i Biznes Przyszłości Wrocław 2018", w Strefie Elektromobilności,  uczestnicy mieli okazję bezpośrednio porozmawiać z dostawcami rozwiązań w tym zakresie, posłuchać wystąpień ekspertów podczas specjalnej konferencji i ułatwić sobie podjęcie decyzji!


elektro2

Konferencja "Elektromobilność na stacji paliw - szansa czy zagrożenie?".

Partner merytoryczny: EV Plus sp. z o.o. evplus

Kiedy: 26 września 2018 (pierwszy dzień Międzynarodowych Targów Paliwowych "Stacja i Biznes Przyszłości Wrocław 2018"), godz. 10:30 - 12:30.

Gdzie: Hala Stulecia we Wrocławiu, ul. Wystawowa 1, sala szkoleniowa "Rotunda".

Tematyka i eksperci:

  • Przyspieszone ładowanie AC na stacji paliw w praktyce - Mirosław Marciniak, "Ensto"
  • Szybkie i ultraszybkie ładowanie DC na stacji paliw - Krzysztof Zamożny, "Garo"
  • Mobilna aplikacja 'EV+Map': zarządzanie i rozliczanie płatności na stacjach - Przemysław Kałdoński, "EV Plus"
  • Magazyny energii jako wsparcie usługi ładowania, z uwzględnieniem aspektów technicznych i ekonomicznych - Przemysław Śmiechowski, "GOK Regler und Armaturen Polska"
  • Elektromobilność oczami użytkowników technologii EV - przedstawiciel firmy "BMW Polska".


26 września 2018 r. (środa)

10.00 - 17.00 Godziny otwarcia Targów

Hala Stulecia oraz
Plac przy Iglicy

10.30 - 12.30

Konferencja: Elektromobilność na stacji paliw

Sala Szkoleniowa

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie Targów.

 

Tak było podczas edycji 2017 Międzynarodowych Targów Paliwowych "Stacja i Biznes Przyszłości" w strefie elektromobilności!

Galeria