Bezpłatne szkolenia branżowe w trakcie Targów

Bezpłatne szkolenia branżowe w trakcie Targów

Zapraszamy!

26 i 27 września 2018, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław 

Odkąd tylko w 2015 r. wystartowały Międzynarodowe Targi Paliwowe „Stacja i Biznes Przyszłości” zawsze towarzyszył im szereg dodatkowych wydarzeń, w tym szkolenia dla uczestników targów – firm z branży paliwowej. Tematyka co roku ustalana była pod kątem bieżących wyzwań i pytań, pojawiających się wśród przedsiębiorców i dotyczących ich codziennej działalności. Omawiane były takie kwestie jak budowa nowej stacji paliw krok po kroku, optymalizacja pracy już działających obiektów pod kątem technicznym i marketingowym, rozwój oferty pozapaliwowej na stacji ze szczególnym uwzględnieniem myjni samochodowych, czy też przepisy prawne i podatkowe. Szkolenia zawsze prowadzą cenieni eksperci, praktycy biznesowi, prawnicy i doradcy podatkowi. Każdego roku kilkaset osób korzysta z tej oferty jako uzupełnienie prezentacji wystawców targowych. Duże zainteresowanie szkoleniami spowodowało nawet konieczność przeniesienia ich w 2017 r. do większej niż dotychczas sali.

Program szkoleń w 2018 r. również wypełniony jest propozycjami, które odpowiadają na aktualne potrzeby informacyjne uczestników branży paliwowej. Szkolenia poprowadzone będą w formie warsztatów i dyskusji, co w przypadku wielu tematów przynosi słuchaczom największe korzyści. Zaplanowane są cztery szkolenia, rozłożone na dwa dni targowe.

Do zobaczenia we Wrocławiu we wrześniu 2018 na szkoleniach branżowych, towarzyszących Międzynarodowym Targom Paliwowym „Stacja i Biznes Przyszłości 2018”!

Kiedy? 26 i 27 września 2018 r.

Gdzie? Hala Stulecia we Wrocławiu, na terenie Międzynarodowych Targów Paliwowych "Stacja i Biznes Przyszłości 2018"

Planowana liczba uczestników: ponad 300 słuchaczy łącznie podczas wszystkich szkoleń.

szkolenia galeria

 

Jak otworzyć myjnię samochodową?

Dla kogo: dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem działalności myjni samochodowej samoobsługowej, np. właścicieli stacji paliw, poszukujących możliwości rozszerzenia działalności.

Prowadzący: Piotr Andrzejewski, BKF Myjnie.

O szkoleniu: Prowadzący - doświadczony menadżer firmy od lat działającej w sektorze myjni w Polsce i za granicą - opowie o tym, jakie wymogi spełnić musi inwestor, zainteresowany budową myjni samochodowej. Szkolenie przydatne będzie zarówno dla tych, którzy myślą o myjni jako o rozszerzeniu oferty już posiadanego biznesu (np. stacji paliw, sklepu czy parkingu), jak i dla tych, którzy chcą postawić myjnię jako samodzielny biznes. Dowiemy się, jaki trzeba posiadać grunt, jakie i gdzie uzyskać pozwolenia, ile kapitału potrzeba na start, skąd można go pozyskać jeśli nie mamy wystarczająco własnego, czy też ile trwa sam proces budowy i czego trzeba dopilnować na koniec, by móc wreszcie wpuścić pierwsze samochody na stanowiska mycia.

Zgłoś udział w szkoleniu

Jak zoptymalizować wyniki już działającej myjni samochodowej?

Dla kogo: dla wszystkich, którzy prowadzą myjnie samochodowe, zarówno przy stacjach paliw (czy sklepach, parkingach itp.), czy jako samodzielne biznesy.

Prowadzący: Piotr Andrzejewski, BKF Myjnie.

O szkoleniu: Prowadzący, doświadczony menadżer firmy od lat działającej w sektorze myjni w Polsce i za granicą, przedstawi rozwiązania dla całego szeregu wyzwań, z którymi mierzą się na co dzień biznesmeni prowadzący myjnie samochodowe. Opowie w jaki sposób można optymalizować działalność, w których obszarach poszukać oszczędności i na co zwracać uwagę w miarę upływu czasu i prowadzenia myjni. Słuchacze poznają też nowe rozwiązania, innowacje technologiczne i handlowe, które wprowadzane są obecnie przy myjniach samochodowych i które pozwalają właścicielom więcej zarabiać.

Zgłoś udział w szkoleniu

Jak więcej zarabiać na sprzedaży pozapaliwowej na stacji paliw?

Dla kogo: Właścicieli, zarządzających, menadżerów stacji paliw, zarówno w sieciach, jak i pojedynczych obiektów. Również dla samych pracowników stacji paliw.

Prowadzący: Aleksander Hołoga, doświadczony menadżer detalicznej sprzedaży paliw.

O szkoleniu: Ograniczenia w handlu w niedzielę, obowiązujące od 2018 r., nie objęły stacji paliw. Jak pokazują badania przeprowadzone w pierwszych miesiącach obowiązywania nowych przepisów, ruch klientów na stacjach wzrósł - przejęta została część dawnych kupujących np. w galeriach handlowych czy marketach. Warto powalczyć o trwałe utrzymanie tej grupy klienckiej, gdyż nic nie jest dane raz na zawsze. Udział w szkoleniu pozwoli zarządzającym stacjami i pracownikom stacji jeszcze lepiej radzić sobie w obszarach marketingu pozapaliwowego i obsługi klienta nastawionej na intelignentą, nienachalną współpracę.

Szkolenie podzielone będzie na następujące bloki:

- marketing na stacji paliw: definicja; 4 główne zasady;

- proces komunikowania się z klientem;

- rozmowa handlowa.

Zgłoś udział w szkoleniu

Harmonogram szkoleń

Harmonogram szkoleń towarzyszących Międzynarodowym Targom Paliwowym "Stacja i Biznes Przyszłości 2018"*:

26 września 2018 r. (środa)

10.00 - 17.00 Godziny otwarcia Targów

Hala Stulecia oraz
Plac przy Iglicy

10.30 - 12.30

Konferencja: Elektromobilność na stacji paliw

Sala Szkoleniowa

13:00 - 16:00

Szkolenie "Jak więcej zarabiać na sprzedaży produktów pozapaliwowych na stacji paliw - kontekst ograniczenia handlu w niedziele"

Sala Szkoleniowa

 

27 września 2018 r. (czwartek)

10.00 - 17.00 Godziny otwarcia Targów Hala Stulecia oraz
Plac przy Iglicy 

10.00 – 12.00

Szkolenie "Jak otworzyć myjnię samochodową?"

prowadzący: Piotr Andrzejewski, BKF Myjnie
Sala Szkoleniowa
12.30 – 14.30

Warsztaty "Jak wybrać najlepszą ofertę franchisingową dla swojej stacji paliw?"

Sala Szkoleniowa

15.00 – 17.00

Szkolenie "Jak zoptymalizować wyniki już działającej myjni samochodowej?"

prowadzący: Piotr Andrzejewski, BKF Myjnie

Sala Szkoleniowa

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie Targów.