Bezpłatne szkolenia branżowe

Bezpłatne szkolenia branżowe

Zapraszamy!

26 i 27 września 2018, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław 

Odkąd tylko w 2015 r. wystartowały Międzynarodowe Targi Paliwowe „Stacja i Biznes Przyszłości” zawsze towarzyszył im szereg dodatkowych wydarzeń, w tym szkolenia dla uczestników targów – firm z branży paliwowej. Tematyka co roku ustalana była pod kątem bieżących wyzwań i pytań, pojawiających się wśród przedsiębiorców i dotyczących ich codziennej działalności. Omawiane były takie kwestie jak budowa nowej stacji paliw krok po kroku, optymalizacja pracy już działających obiektów pod kątem technicznym i marketingowym, rozwój oferty pozapaliwowej na stacji ze szczególnym uwzględnieniem myjni samochodowych, czy też przepisy prawne i podatkowe. Szkolenia zawsze prowadzą cenieni eksperci, praktycy biznesowi, prawnicy i doradcy podatkowi. Każdego roku kilkaset osób korzysta z tej oferty jako uzupełnienie prezentacji wystawców targowych. Duże zainteresowanie szkoleniami spowodowało nawet konieczność przeniesienia ich w 2017 r. do większej niż dotychczas sali.

Program szkoleń w 2018 r. również wypełniony był propozycjami, które odpowiadają na aktualne potrzeby informacyjne uczestników branży paliwowej. Szkolenia poprowadzone były w formie warsztatów i dyskusji, co w przypadku wielu tematów przynosi słuchaczom największe korzyści. Odbyły się cztery szkolenia, rozłożone na dwa dni targowe.

Kiedy? 26 i 27 września 2018 r.

Gdzie? Hala Stulecia we Wrocławiu, na terenie Międzynarodowych Targów Paliwowych "Stacja i Biznes Przyszłości 2018"

szkolenia galeria

 

Jak otworzyć myjnię samochodową?

Dla kogo: dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem działalności myjni samochodowej samoobsługowej, np. właścicieli stacji paliw, poszukujących możliwości rozszerzenia działalności.

Prowadzący: Wojciech Grobelny, Kierownik Działu Technologii, BKF Myjnie.

O szkoleniu: Prowadzący opowiedział o tym, jakie wymogi spełnić musi inwestor, zainteresowany budową myjni samochodowej. Szkolenie przydatne zarówno dla tych, którzy myślą o myjni jako o rozszerzeniu oferty już posiadanego biznesu (np. stacji paliw, sklepu czy parkingu), jak i dla tych, którzy chcą postawić myjnię jako samodzielny biznes. Uczestnicy dowiedzieli się, jaki trzeba posiadać grunt, jakie i gdzie uzyskać pozwolenia, ile kapitału potrzeba na start, skąd można go pozyskać jeśli nie mamy wystarczająco własnego, oraz też, ile trwa sam proces budowy i czego trzeba dopilnować na koniec, by móc wreszcie wpuścić pierwsze samochody na stanowiska mycia. 

Jak zoptymalizować wyniki już działającej myjni samochodowej?

Dla kogo: dla wszystkich, którzy prowadzą myjnie samochodowe, zarówno przy stacjach paliw (czy sklepach, parkingach itp.), czy jako samodzielne biznesy.

Prowadzący: Piotr Andrzejewski, BKF Myjnie.

O szkoleniu: Prowadzący, doświadczony menadżer firmy od lat działającej w sektorze myjni w Polsce i za granicą, przedstawił rozwiązania dla całego szeregu wyzwań, z którymi mierzą się na co dzień biznesmeni prowadzący myjnie samochodowe. Opowiedział, w jaki sposób można optymalizować działalność, w których obszarach poszukać oszczędności i na co zwracać uwagę w miarę upływu czasu i prowadzenia myjni. Słuchacze poznali też nowe rozwiązania, innowacje technologiczne i handlowe, które wprowadzane są obecnie przy myjniach samochodowych i które pozwalają właścicielom więcej zarabiać.

Jak więcej zarabiać na sprzedaży pozapaliwowej na stacji paliw?

Dla kogo: Właścicieli, zarządzających, menadżerów stacji paliw, zarówno w sieciach, jak i pojedynczych obiektów. Również dla samych pracowników stacji paliw.

Prowadzący: Aleksander Hołoga, doświadczony menadżer detalicznej sprzedaży paliw; Radosław Tyliński, menadżer ds. zarządzania kategoriami.

O szkoleniu: Ograniczenia w handlu w niedzielę, obowiązujące od 2018 r., nie objęły stacji paliw. Jak pokazują badania przeprowadzone w pierwszych miesiącach obowiązywania nowych przepisów, ruch klientów na stacjach wzrósł - przejęta została część dawnych kupujących np. w galeriach handlowych czy marketach. Warto powalczyć o trwałe utrzymanie tej grupy klienckiej, gdyż nic nie jest dane raz na zawsze. Udział w szkoleniu pozwolił zarządzającym stacjami i pracownikom stacji jeszcze lepiej radzić sobie w obszarach marketingu pozapaliwowego i obsługi klienta nastawionej na intelignentą, nienachalną współpracę.

Szkolenie podzielone zostało na następujące bloki:

- marketing na stacji paliw: definicja; 4 główne zasady;

- proces komunikowania się z klientem;

- rozmowa handlowa;

- zasady doboru asortymentu w sklepie przystacyjnym;

- czym jest merchandising i jak go prowadzić?

- narzędzia wspierające wybór produktów pozapaliwowych do sprzedaży na stacjach paliw.

Terminal płatniczy na myjni samoobsługowej. Jakich błędów nie popełniać i jak wycisnąć z niego jeszcze więcej?

Dla kogo: Dla producentów myjni samoobsługowych, osób posiadających myjnie samoobsługową lub rozważających takową inwestycję.

Prowadzący: Paweł Ożga, Televend

O warsztatach: Podczas krótkich warsztatów pojawiły się bardzo praktyczne wskazówki dotyczące wyboru, instalacji, konfiguracji i eksploatacji terminali płatniczych. Poza tym prowadzący wskazał, jak wykorzystać terminal płatniczy do obsługi kart flotowych i w wygodny sposób fakturować podmioty posiadające dużą liczbę samochodów. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się również, jak można wynagradzać często powracających klientów, wykorzystując do tego terminal płatniczy.

Harmonogram szkoleń

Harmonogram szkoleń towarzyszących Międzynarodowym Targom Paliwowym "Stacja i Biznes Przyszłości 2018"*:

26 września 2018 r. (środa)

10.00 - 17.00 Godziny otwarcia Targów

Hala Stulecia oraz
Plac przy Iglicy

10.30 - 12.30

Konferencja: Elektromobilność na stacji paliw

Sala Szkoleniowa nr 1

13:00 - 16:00

Szkolenie "Jak więcej zarabiać na sprzedaży produktów pozapaliwowych na stacji paliw - kontekst ograniczenia handlu w niedziele"

Sala Szkoleniowa nr 1

 

27 września 2018 r. (czwartek)

10.00 - 17.00 Godziny otwarcia Targów Hala Stulecia oraz
Plac przy Iglicy 

10.00 – 12.00

Szkolenie "Jak otworzyć myjnię samochodową?"

prowadzący: Wojciech Grobelny, BKF Myjnie
Sala Szkoleniowa nr 2
12.00 – 12.30

Warsztaty "Terminal płatniczy na myjni samoobsługowej. Jakich błędów nie popełniać i jak wycisnąć z niego jeszcze więcej?"

prowadzący: Paweł Ożga, Televend

Sala Szkoleniowa nr 2
12:45 – 14:45 Warsztaty "Jak wybrać najlepszą ofertę franchisingową dla swojej stacji paliw?" Sala Szkoleniowa nr 1

13.00 – 15.00

Szkolenie "Jak zoptymalizować wyniki już działającej myjni samochodowej?"

prowadzący: Piotr Andrzejewski, BKF Myjnie

Sala Szkoleniowa nr 2

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie Targów.

Sala szkoleniowa nr 1 - sala w Rotundzie
Sala szkoleniowa nr 2 - strefa Business Speed Dating (drugi dzień Targów)