Warsztaty "Jak wybrać najlepszą ofertę franchisingową dla stacji paliw?"


Warsztaty "Jak wybrać najlepszą ofertę franchisingową dla stacji paliw?"

Idea warsztatów nt. franchisingu

Sukces zorganizowanych w 2017 r. warsztatów „Jak wybrać najlepszą ofertę franczyzową dla stacji paliw?”, które towarzyszyły Międzynarodowym Targom Paliwowym „Stacja i Biznes Przyszłości” spowodował, że to wydarzenie przeprowadzimy także podczas edycji 2018 Targów Paliwowych.

W tym roku zmieniamy koncepcję i stawiamy na omówienie kwestii formalnych i prawnych, wiążących się z funkcjonowaniem w ramach sieci franchisingowej. Ze strony stacji paliw padają pytania, jak przygotować się do rozmów z franczyzodawcami, na co zwracać uwagę analizując proponowane warunki, jakich ewentualnie wyzwań spodziewać się później, w trakcie trwania umowy. Niestety, czasem też już w trakcie trwania współpracy franchisingowej mogą pojawić się trudne sytuacje, kiedy np. obie strony inaczej rozumieją zapisy formalne lub któraś z nich chciałaby zmodyfikować zasady a druga się na to nie zgadza. Kiedy zasadne jest dalsze prowadzenie sporu? Czy umowy franchisingowe są jedynym i wyłącznym źródłem rozwiązań?

Wychodząc naprzeciw tym i pokrewnym wątpliwościom, postanowiliśmy w tym roku skupić się na poradach dla właścicieli stacji zainteresowanych wstąpieniem do sieci oraz dla już działających w ramach franczyzy, by ułatwić poruszanie się po wiążących z tym zagadnieniach prawnych.

Na konkretnych przykładach pokazane zostaną np. elementy umów na które trzeba zwracać szczególną uwagę oraz możliwe niepożądane sytuacje, jakie mogą wystąpić w trakcie trwania współpracy, wraz z podpowiedziami, jak ich uniknąć.

 

Ekspert merytoryczny:
Marcin Trepka, radca prawny, kierujący praktyką prawa konkurencji,kancelaria K&L Gates.

27 września 2018 r. (czwartek)

10.00 - 17.00 Godziny otwarcia Targów Hala Stulecia oraz
Plac przy Iglicy 
12.30 – 14.30

Warsztaty "Jak wybrać najlepszą ofertę franchisingową dla swojej stacji paliw?"

Sala Szkoleniowa nr 1

Warunki udziału

Dla właścicieli i zarządzających stacjami paliw udział w warsztatach jest bezpłatny! Zapraszamy zarówno operatorów stacji niezależnych, jak i już działających w ramach sieci franchisingowych, zainteresowanych zdobyciem dodatkowej wiedzy lub analizujących możliwe scenariusze po wygaśnięciu obecnych umów o współpracy.

 

Zgłoszenia

Franczyzobiorcy: prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Potwierdzimy drogą mailową przyjęcie zgłoszenia.

 

 

 

Warsztaty "Jak wybrać najlepszą ofertę franchisingową dla stacji paliw?"

Kiedy: 27 września 2018, 2-gi dzień Międzynarodowych Targów Paliwowych "Stacja i Biznes Przyszłości Wrocław 2018", godz. 12:30-14:30.

Gdzie: Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław, sala szkoleniowa nr 1.

szkolenie_franchising_MTP2017_male.png