Relacja z I edycji Targów paliwowych (10-11 czerwca 2015 r.)

Relacja z I edycji Targów paliwowych (10-11 czerwca 2015 r.)

Międzynarodowe Targi Paliwowe – Stacja i Biznes Przyszłości – Wrocław 2015 to nowe wydarzenie na mapie targowej skierowane do przedstawicieli branży stacji paliw i środowiska biznesowego. Impreza organizowana jest przez Information Market SA po raz pierwszy, w samej branży jesteśmy obecni już od 2001 roku. Nasza długoletnia praca dla przedstawicieli rynku paliw, kilkadziesiąt zorganizowanych konferencji w ciągu 11 lat oraz zaangażowanie w tworzenie specjalistycznych usług informacyjnych dla branży – notowań, prognoz cen paliw oraz analiz niestandardowych, które wspomagają prowadzenie biznesu paliwowego, pozwoliły nam zebrać wiele doświadczeń. Bazując na nich, tworzymy wciąż nowe usługi i rozwiązania, tym samym odpowiadając na potrzeby branży. W ten sposób narodził się pomysł organizacji imprezy targowej w nowoczesnej i przyjaznej wystawcom oraz uczestnikom formule.

W dniach 10-11 czerwca 2015 r. we Wrocławiu spotkali się przedstawiciele branży paliw, którzy w trakcie dwóch dni targowych zapoznawali się z rynkowymi nowościami, szkolili się z zagadnień związanych z prowadzeniem stacji benzynowej i dyskutowali na temat wyzwań w obszarze handlu paliwami.


To wszystko działo się w ramach I edycji Międzynarodowych Targów Paliwowych – Stacja i Biznes Przyszłości. W nowym branżowym wydarzeniu, w zabytkowych wnętrzach wrocławskiej Hali Stulecia, licznym zwiedzającym swoją ofertę zaprezentowało ponad 60 wystawców. 

Międzynarodowe Targi Paliw - Stacja i Biznes Przyszłości to jednak nie tylko impreza wystawiennicza – nowoczesny system networkingowy ułatwiający organizację spotkań biznesowych, branżowe szkolenia, V Spotkanie Polski Rynek Paliw czy wieczorna gala, w trakcie której wręczono nagrody zwycięzcom konkursów organizowanych w ramach Targów oraz laureatom plebiscytu Akcenty 2014, to dodatkowe atrakcje, w których udział wzięło kilkaset osób związanych z branżą paliw.

Towarzyszącą Targom konferencję - Spotkanie Branży Petrochemicznej - Polski Rynek Paliw zdominowały tematy prawne i podatkowe. Prezentacje i dyskusja obejmowały tematy walki z szarą strefą w handlu paliwami. Zaproszeni prelegenci z kancelarii prawnych i podatkowych wraz z uczestnikami konferencji zastanawiali się czy uczestnikom rynku paliw grozi efekt przypadkowych ofiar. Drugi panel miał charakter debaty rynkowej - prelegenci zaprezentowali dane o produkcji ropy na świecie oraz zwiększającym się udziale rosyjskiego diesla w Europie oraz konsekwencjach tego stanu rzeczy na krajowy obrót tym ważnym dla rozwoju gospodarki paliwem. Wystąpienia ekspertów spotkały się z żywą reakcją ze strony uczestników konferencji, którzy chętnie i licznie zadawali pytania.